1. Home Page
  2. Works
  3. İş Bank Kumbara

İş Bank Kumbara

Geçmişten geleceğe

İş Bankası’nın tarihi çocuk dergisi Kumbara 2010 yılında yeniden yaşam buldu. Günün şartlarına uygun olarak derginin dijital platformlarda da yer alması ihtiyacı doğdu. Okul çağıdaki çocuklar için referans bilgilerle sıkılmadan vakit geçirebilecekleri bir portal olan kumbaradergisi.com için ilgi çekici interaktif içerik ve öğretici bir tasarım dili gerekliydi. Günlük güncellemeyle yürüyecek bu ölçüde bir portal için çok iyi kurgulanmış kusursuz çalışan bir altyapıya ihtiyaç vardı.
Tasarımda zorlu olan kısım çocuklar ilgisini çekecek bir görsel dile sahip olmasıydı. Bu zorluğu da her bir konuyu kendi iç dinamiklerine uygun şekilde ele alarak, genel site görsel yapısından kopmadan aştık. Sayfa tasarımlarındaki interaktif öğelerin işlevsel ve merak uyandırıcı olmalarının yanısıra görsel olarak da anlattığı konulara hizmet etmesi birinci önceliğimizdi.

inova-kumbara-giris

inova-kumbara-kiz-laptop

Minikler için

Okul öncesi çocuklar için tasarlanan Mini Kumbara, Kumbara’dan farklı olarak ebeveynlerin çocuklarıyla kaliteli ve eğitici-öğretici zaman geçirmesi amacıyla hazırlandı.

inova-kumbara-5

inova-kumbara-illustrasyonlar1 (1) inova-kumbara-illustrasyonlar2 (1)

Mini Kumbara için çok sayıda özgün illüstrasyon çalışması yapıldı.

Dolu dolu videolar

Site, içinde pek çok interaktif öğeye birlikte pek çoğu özgün hazırlanmış, İnova tarafından prodüksiyonu gerçekleştirilmiş özel yapım videolar da barındırıyor. Kurgularının tamamı ve çekimlerinin büyük bir bölümü İnova tarafından yapılan videolar zamanla “Kumbara TV”yi oluşturdu.

inova-kumbara-6