1. Ana Sayfa
  2. Çalışmalar
  3. İş Bankası Kumbara

İş Bankası Kumbara

kumbara-2020-5

Geçmişten geleceğe

İş Bankası’nın tarihi çocuk dergisi Kumbara 2010 yılında yeniden yaşam buldu. Derginin zamana uygun olarak dijital platformlarda da yer alması gerekiyordu. Okul çağındaki çocuklar için referans bilgilerle, sıkılmadan vakit geçirebilecekleri bir portal olan kumbaradergisi.com için ilgi çekici interaktif içerik ve öğretici bir tasarım dili gerekliydi. Sık aralıklarla güncellenecek bu ölçüde bir portal için çok iyi bir altyapıya ihtiyaç vardı.
Tasarımda zorlu olan kısım portalın çocukların ilgisini çekecek şekilde olmasıydı. Bu zorluğu da her bir konuyu kendi iç dinamiklerine uygun şekilde ele alarak, genel site görsel yapısından kopmadan aştık. Sayfa tasarımlarındaki önceliğimiz interaktif öğelerin işlevsel ve merak uyandırıcı olması ve anlattığı konulara hizmet etmesiydi.

siteye gitmek için tıklayın

kumbara-2020-6
kumbara-2020-1
kumbara-2020-2
kumbara-2020-3
kumbara-2020-4
kumbara-2020-7
kumbara-2020-ipad


Minikler için

Okul öncesi çocuklar için tasarlanan Mini Kumbara, Kumbara’dan farklı olarak ebeveynlerin çocuklarıyla kaliteli ve eğitici-öğretici zaman geçirmesi amacıyla hazırlandı.

siteye gitmek için tıklayın

inova-kumbara-3son
inova-kumbara-illustrasyonlar1 (1) inova-kumbara-illustrasyonlar2 (1)

Mini Kumbara için çok sayıda özgün illüstrasyon çalışması yapıldı.

Portal, içinde pek çok interaktif öğeyle birlikte yapımı İnova tarafından gerçekleştirilmiş videolar da barındırıyor. Kurgularının tamamı ve çekimlerinin büyük bir bölümü İnova tarafından yapılan videolar zamanla “Kumbara TV”yi oluşturdu.

inova-kumbara-4son

Aşağıda Kumbara ve Mini Kumbara için hazırladığımız videolardan örnekler görebilirsiniz.

Kumbara TV

Oryantiring Sporuna Ne Dersiniz?

Mini Kumbara TV

Pembe Flamingo Yapımı

Kumbara TV

Kısa Öykü