1. Ana Sayfa
  2. Çalışmalar
  3. Elta-Ada

Elta-Ada

Elta-Ada’nın markalaşma hikayesi 2004 yılında, henüz firma küçük bir girişimken, Gökçeada’daki zeytinliklerinden elde ettikleri nefis organik zeytinyağları için şişe etiketi çalışmalarıyla başladı. Yüksek kaliteli-organik ürünlerin niteliğine uygun, özgün illüstrasyonlardan oluşan etiket çalışmaları ve devamındaki diğer çalışmalarla Elta-Ada markasının gelişiminde önemli katkılarımız oldu. Elta-Ada’nın ülkemizde başlattığı bu öncü girişim, özellikle “Türkiye’nin ilk organik süt ürünleri üreticisi” olması bizim de bu sektörde öncü çalışmalar yapmamızı sağladı. Elta-Ada’yla çalışmaya başladığımız dönemden itibaren marketlerin gıda reyonları, bizim de katkılarımızla yerini daha özenle tasarlanmış ambalajlara ve çeşitliliğe bıraktı. Firmanın zeytinyağı ile başlayan serüveni büyüyerek, günümüzde 7 büyükşehirde ve Dubai’de satılan, tonlarca günlük üretim yapan bir markaya dönüştü.

Elta-Ada için üretim süreçlerini anlatan, Gökçeada'nın eşsiz doğasındaki geniş tarım alanlarını ve otluklarını gösteren bir video hazırladık ve kapsamlı bir fotoğraf çekimi de gerçekleştirdik.

inova-elta-inek-sutu
inova-elta-inekler
inova-elta-web-cekim
inova-elta-keci-jersey-sutu
inova-elta-featured
inova-elta-web-peynirler

Elta-Ada için markanın ürünlerini elde ettiği eşsiz Gökçeada’yı temsil eden bir simgeye ihtiyaç vardı. Bunun için markaya özgün gravür tarzında illüstrasyonlar yarattık. Bu illüstrasyonlar markanın ürünleri gibi organik bir görsel kimliği olmasını sağladı. Bu özgün görsel kimlik sayesinde ürünlerin raf görünürlüğü arttı ve ürün farklılığı öne çıkarıldı.

inova-elta-web-logo1920
inova-elta-urun-kimlikleri

Elta-Ada için, hedef kitlesinin sıkılmadan daha uzun süre gezeceği, anlaşılır ve kolay erişilebilir bir web sitesi çok önemliydi. Siteyi ziyaret eden tüketici ya da perakendecilerin firmanın genel yapısı, satış noktaları, ürün çeşitleri gibi temel bilgilere kolayca erişmesi özellikle de mobil cihazlarda bütün sitenin eksiksiz ve anlaşılır çalışması temel hedefimiz oldu. 

siteye gitmek için tıklayın

inova-elta-web-laptop
inova-elta-web-mobil2